2 dakikada kasko sorgulama hizmetimizden faydalanın!

20 Sigorta şirketinden sizin için teklif alıp size en uygun fiyat garantisi sunuyoruz!

%45'e varan fiyat avantajlarıyla bugün kasko sahibi olabilirsiniz!

Farklı taksit seçeneklerinden yararlanın!

Araç Kasko

2 dakikanızı ayırıp, teklif formumuzu doldurduğunuzda size en uygun kasko fiyatına erişirsiniz. Talep etmeniz durumunda ek bir bilgiye ihtiyaç duymadan anında kasko poliçenizi yaptırabilirsiniz! Şimdi Teklif Al

Motorlu aracınıza nasıl kasko yaptırabileceğinizi merak ediyor musunuz?

Araç Kasko / Motorlu Araç Kaskosu

Kasko Nedir?

Kasko Özellikleri

Kasko araçlarınızın sigortalarının türlerindendir. Herhangi bir motorlu kara taşıtının sigortalının iradesi dışında hasara uğraması (kazaya), motorlu aracın yanması, çalınması v.b. durumlarda, sigortalıya tazminat ödenmesini ve oluşan hasarın giderilmesini sağlamak için yapılır. Kasko sigortası karşı araçtaki hasarı değil, sigortalıya ait araçtaki hasarı teminat altına alır ve tazminatını öder. Araç kasko sigortasının amacı, sigorta ettirene ait motorlu aracın uğrayacağı zararları tazmin etmektir ve hasarı karşılamakt içindir. Bu nedenle Pardus Sigorta Dünyaca kabul görmüş büyük sigorta şirketlerinin garantisi ile her zaman sizlerin arkasındadır.

Kasko Sigortası Kapsamı Nelerdir?

Kasko Sevdiklerinizi de Korur

Kasko; isteğe bağlı bir sigorta türüdür. Aracınızı çalınması, yanması ve doğal afetler gibi standart teminatların dışında, sigortalının talebi doğrultusunda ayrıca ek teminatlar ile de sigorta kapsamı genişletilebilmektedir. Poliçede aracınızda sonradan yapılan (gerek araç içi ve gerek araç dışı) extra donanımları belirterek kasko poliçenizi yaptırırken belirterek onlarıda garanti altına almak mümkündür.

Kasko Başlangıç ve Bildirim Süreleri;

Kasko; poliçe ödemenizin yapıldığı tarihte başlar. Eğer poliçe tutarı ödemesi taksitle ödenecekse peşinatın ödendiği gün ve tarihte kasko sigortanız başlar. Kasko sigortasında, sigorta ettiren araca zarar verici olayın yaşandığı günden itibaren 5 iş günü içinde rizikonun gerçekleştiğini sigortacıya bildirmekle yükümlüdür.

Aracınız Bizimle Güvende

Rizikonun yani ( araçta her hangi bir hasar , çalınma, yanma vb.) gerçekleşmesi halinde, sigortacı hasar ile ilgili belgelerin kendisine verilmesinden itibaren en geç 15 gün içerisinde hasar ve tazminat miktarını sigortalıya bildirmek ile yükümlüdür.

"Kasko poliçenizi hemen yaptırın, yola çıkarken sevdikleriniz ve aracınız güvende, içiniz rahat olsun..."