Allianz Türkiye’ye yeni Genel Müdür Yardımcısı Okan Özdemir
Nisan 19, 2019

Allianz Türkiye’ye yeni Genel Müdür Yardımcısı Okan Özdemir

Allianz Türkiye’de Satış ve Dağıtım Kanalları Direktörü olarak görev alan Okan Özdemir, 1 Eylül 2016 tarihi itibarıyla Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı görevine başladı.

Allianz Türkiye Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Okan ÖzdemirSigorta sektörünün lideri Allianz Sigorta Türkiye’nin Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı görevini 1 Eylül 2016 tarihi itibarıyla Okan Özdemir üstlendi.

Profesyonel yaşamına 1996 yılında Barem Research International’da Özel Müşteriler Kıdemli Kantitatif Araştırmalar Müdürü olarak başlayan Özdemir, 2001 yılında Allianz Türkiye ailesine katıldı.

Bugüne kadar Allianz Türkiye bünyesinde sırasıyla Pazarlama Uzmanı, İstanbul Anadolu Yakası Acente Temsilcisi, İstanbul Anadolu Yakası Bölge Müdürü, Acenteler Satış Grup Başkanı, Satış ve Dağıtım Kanalları Grup Başkanı gibi çeşitli görevleri üstlenen Özdemir son iki yıldır Satış ve Dağıtım Kanalları Direktörü olarak çalışıyordu. Özdemir, yeni göreviyle pazarlama, müşteri stratejileri yönetimi, marka, kampanya yönetimi ve pazarlama iletişimi ile dijital dönüşüm stratejilerinden sorumlu olacak.

1974 doğumlu olan Okan Özdemir, İstanbul Üniversitesi’nde İşletme bölümünü bitirdikten sonra European School of Management and Technology’de İşletme alanında yüksek lisans yaptı.