En Uygun Kasko Fiyatı Nasıl Alınır
Temmuz 11, 2020

En Uygun Kasko Fiyatı Nasıl Alınır

En Uygun Kasko Fiyatı Nasıl Alınır ?

Kasko sigortası fiyat belirlemede trafik sigortasına benzer tavan fiyat uygulaması olmadığı için tamamen serbest piyasa şartlarında tutar sigorta şirketleri tarafından belirlenmektedir. Sigorta şirketleri ise değerlendirmelerini kendi risk politikaları gereğince yaptıkları için kasko teklifi için fiyatlarda sürekli olarak değişmektedir. Bu nedenle en uygun fiyatlı kasko poliçesini satın almak istiyorsanız; Mutlaka Pardus Sigorta’dan  teklif almanız gereklidir. Pardus Sigorta EN Kapsamlı Kaskoyu EN UYGUN FİYATA Sağlayacağını Garanti ediyor.

En Doğru Sigortayı
En Uygun Fiyata Alın...


Kasko sigorta fiyat sorgulama

Kasko sigortası prim fiyatlarını etkileyen en önemli faktörler aşağıdaki sebeplerdir;

Araç sahibinin kaza geçmişi
Aracın kasko değeri
Plakanın bağlı bulunduğu il ve ilçe
Araç marka, model ve yaşı
Yukarıdaki tüm etkenler göz önünde bulundurularak, kasko sigortası primleri hesaplanmaktadır.  Pardus sigorta şirketinin internet sayfası üzerinden online kasko fiyat sorgulama yapabiliyorsunuz.


Kasko Prim Tutarı Belirleme

Kasko değer listesi, aracınızla oluşabilecek maddi bir hasar yaşamanız durumunda bu zararın karşılanması için sigorta şirketiniz tarafından ödenecek olan tazminatın limitlerini belirlemektedir. Kasko sigortaları, zorunlu sigortalar olmamakla birlikte yapılması isteğe bağlı olan sigortalardır. Kasko değer listesinde son 15 yıl baz alınarak, aracın marka, model ve yaşına göre tutarlar belirlenmektedir. Bu nedenle 15 yaş ve üzerindeki araçların kasko yapılıp yapılmaması tamamen sigortalı ve sigorta şirketine bağlı bir durumdur. Kasko sigorta için temel olarak kasko değer listesi kullanılıyor olsa bile poliçeye eklemek ya da çıkarmak istediğiniz teminatların tamamı kasko poliçesi prim fiyatlarını etkilemektedir.

Araca sonradan ilave edilmiş aksesuarların kasko değerinize dahil edilmemesi ve listedeki değerin dikkate alındığından emin olmalısınız. Eğer isterseniz ilave aksesuarlarınız için ek prim ödeyerek kasko poliçesi kapsamına dahil edebilirsiniz.

Kasko Sigortası Ana Teminatları Nelerdir ?

Aracın karayolunda kullanılabilen motorlu ve motorsuz taşıtlarla çarpışması

Gerek hareket gerek durma hallerinde iken sigortalının iradesi dışında ani ya da harici etki sonucunda sabit ya da hareketli bir cismin çarpması ve bu sebepten aracın devrilmesi, düşmesi ve yuvarlanması gibi kazalar

Aracın yanması
Aracın 3.kişilerin kötü niyetli ve muziplik amacıyla yaptığı hareketler sonucu oluşacak olan zararlar
Aracın ve araç parçalarının çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi sonucu oluşan hasarlar

       0532 11 11 440