Ethica Sigorta
Ocak 23, 2019

Ethica Sigorta

Ethica Sigorta, Poliçe Düzenlemeye Başladı;

Türk sermayeli sigorta şirketi Ethica Sigorta uzun uğraşlar sonunda Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü Ruhsat onayından sonra Poliçe üretimine başladı.


Ethica Sigorta Kurucusu ve Ceo'su Sayın Cemal Ererdi'nin da önceki açıklamasını sizlerle paylaşıyor, hayırlı olmasını diliyoruz.

Mart ayı başında açmış olduğumuz acente online başvuru formumuza bugün itibariyle 2.465 adet acente müracaatı aldık. Bu rakamın içinde daha önce çalıştığımız şirketlerden tanıdığımız acente dostlarımızın adedi 525'tir. (Yıllardır birlikte çalışmış olmanın verdiği konforla, başvuru yapmayıp sözlü ya da diğer platformlardan iletişimde olan eski şirket acentelerimiz bu rakama dahil edilmemiştir)

Baştan beri söylediğimiz üzere biz, çok az sayıda acente ile çalışıp bu acentelerimizi kısa sürede ve ciddi anlamda büyütme hedefi koyduk.Buna paralel bizle çalışacak sigorta aracılarında ; 
-brokerlerı,
-paslaşma tabir edilen iş paylaşımı yapanları, 
-tali çalışanları, 
-çok sayıda şirketle çalışanları,
-acenteliği fiyat paneli olarak yürüten acenteleri,
-büyüme heyecanını kaybetmiş acenteleri,
hariç tutarak;
"müesseseleşmeyi hedefleyen", gerçek öz portföylerini uzun vadeli yöneten acentelerle anlaşmalar yapmaya başladık.

Bugün itibariyle 72 ilde acenteliği olan, 210 civarında acentesi ile kuruluşunda en yaygın şirket olma özelliğimiz ile çalışmaya başlayacağız.

Diğer yandan bugüne kadarki sigortacılık yaşamımızda tanışma ve çalışma fırsatı bulamadığımız çok sayıda yeni acente ile ilk kez beraber olacağımız için gerçekten çok heyecanlıyız.

Acentelerimizin kendi öz portföyünü büyütecek kendi yazılımımız ve Ethica Sigorta'ya özgü pazarlama modelimiz ile kısa sürede istediğimiz gelişmeyi sağlayacağımıza inanıyoruz.