Quick Sigorta
Nisan 19, 2019

Quick Sigorta

Quick Sigorta, bir yıl süren kuruluş çalışmalarını tamamladıktan sonra start almayı bekliyor.

.

MAHER Holding’in sigorta sektöründeki yatırımı olan Quick Sigorta, bir yıl süren kuruluş çalışmalarını tamamladıktan sonra start almayı bekliyor.

MAHER Holding’in sigorta sektöründeki yatırımı olan Quick Sigorta, ruhsat başvurusunun onaylanmasının ardından faaliyete başlayacak. MAHER Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Erdemoğlu, tecrübeli bir yönetici ve dinamik, genç bir ekip ile çok iyi bir oluşuma imza attıklarını belirterek, Quick Sigorta’nın müşterileri ve toplumla gerçek anlamda etkileşim gerçekleştirecek olan bir sigorta şirketi olacağına dikkat çekti. Erdemoğlu, “Tüm yatırımlarımızda dikkate aldığımız insana ve ülkeye katkı konusu burada da yapılanmamıza yön verdi. Quick Sigorta kendi müşterisi olsun olmasın tüm kesimlerle bir sigorta şirketi gibi değil, bir gazete, bir televizyon bir sosyal medya platformu gibi iletişim kuracak” şeklinde konuştu. Erdemoğlu, Quick Sigorta’nın teknik altyapısını tamamladığını, müşteri şikayetleri servisine kadar kadrosunu oluşturduğunu da sözlerine ekledi.

“Alanında ilk olacak bir yazılım üzerinde çalışıyoruz”

Quick Sigorta Genel Müdürü Levent Uluçeçen ise şirketin kuruluş çalışmalarının tamamlandığını ve “start” almaya hazır olduklarını belirtti. Çekirdek ekip ile başlayan çalışmalarının yaklaşık bir yılın sonunda tamamlandığını ifade eden Uluçeçen, “Alanında uzman, tecrübeli bir yönetim kadromuz var. Bu ekibin çevresinde dinamik ve genç bir kadro ile genişledik. Yatay bir yönetim anlayışımız var. Otoriter ve bürokratik bir yapının her iş alanına zarar verdiğini biliyoruz. Beş genel müdür yardımcısı aynı masayı paylaşıyor. Hızlı bir şekilde karar alıp harekete geçebiliyoruz. SAP ile alanında dünyada ilk olacak bir yazılım altyapısı üzerinde çalışmalarımız sürüyor” dedi. Uluçeçen, şu anda hazır olan sistemlerinin yakın zamanda çok farklı bir düzeye geleceğini söyleyerek, “Yapay zeka çalışmalarını yakından izliyoruz. Sigortacılık alanına birçok yeniliği ilk defa Quick Sigorta getirecek” şeklinde konuştu