2 dakikada Trafik sigortası sorgulama hizmetimizden faydalanın!

20 Sigorta şirketinden sizin için teklif alıp size en uygun fiyat garantisi sunuyoruz!

%45'e varan fiyat avantajlarıyla bugün trafik sigortası sahibi olabilirsiniz!

Farklı taksit seçeneklerinden yararlanın!

Trafik Sigortası

2 dakikanızı ayırıp, teklif formumuzu doldurduğunuzda size en uygun trafik sigortası fiyatına erişirsiniz. Talep etmeniz durumunda ek bir bilgiye ihtiyaç duymadan anında zorunlu trafik sigortası poliçenizi yaptırabilirsiniz! Şimdi Teklif Al

Zorunlu Trafik Sigortasız Yola Çıkmayın.

Zorunlu Trafik Sigortası

Zorunlu Trafik Sigortası Nedir?

Trafik Sigortası Maddi Hasarlı Kazalarda Güvencenizdir

Zorunlu Trafik Sigortası, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu ile düzenlenen ve trafikteki her aracın sahip olması zorunlu bir sigorta çeşididir. Zorunlu trafik sigortası, bir kaza anında haklı olan karşı taraf olması durumunda, karşı tarafın beden ve maddi hasarını güvence altına almak için devlet tarafından zorunlu kılınmış bir sigortadır. Zorunlu trafik sigortası bulunmayan araçların trafiğe çıkması kanunen yasaktır ve tespit edildiği takdirde para cezasının yanı sıra araç polis tarafından otoparka çekilir.

Zorunlu trafik sigortası sadece karşı tarafın güvencesini sağlar. Bu kapsamda karşı tarafa verilecek maddi hasarlar ve yaralanma yada ölüm anında ödenecek miktar trafik sigortası poliçesinde belirtilmiştir. Teminat miktarları her sigorta firmasında farklı olabilmekle birlikte her sene değişebilmektedir.

Trafik Sigortası Maddi Hasarlı Kazalarda Güvencenizdir

Zorunlu Trafik Sigortası Teminatları Nelerdir?

Trafik Sigortası ile Arkadan Çarpmalarda Karşı Tarafa Para Ödemezsiniz

Zorunlu trafik sigortası alt limitleri ve teminatları hazine müsteşarlığı tarafından belirlenmektedir. Bu teminatlar ve ödeme seçenekleri firmalara göre değişkenlik gösterebilir. Zorunlu trafik sigortasının teminatları belirlenirken, meslek grupları, kaza geçmişi, araç modeli ve model yılı gibi değişkenlere bağlıdır. Trafik sigortası kapsamında üç grup teminat bulunmaktadır. Bunlar;

  1. Kişi başı tedavi ve vefat teminatı: Karşı tarafın beden bütünlüğü ve sağlığını teminat altına almaktadır. Araçta bulunan her bir kişinin tedavi masraflarını karşılar. Can kaybı yaşanması durumunda yakınlarına verilecek olan teminatı gösterir.
  2. Kaza başı tedavi ve vefat teminatı: Karşı tarafta kazadan dolayı oluşabilecek tedavi masraflarını ve can kaybı durumunda yakınlarına ödenecek olan miktarı güvence altına almaktadır. Bir kaza durumunda ödenecek maksimum teminat miktarıdır.
  3. Kaza ve araç başına maddi hasar teminatı: Karşı tarafa verilecek maddi hasar durumunda ödenecek olan maksimum miktarı gösterir.
Zorunlu Trafik Sigortasi Teklifi Al

Trafik Sigortası Neden Yaptırılmalıdır?

Karayolları trafik kanununa göre zorunlu trafik sigortası bulunmayan araçların trafikte tespiti halinde para cezası kesilmektedir. Ayrıca trafik sigortası bulunmayan araçların trafiğe çıkması yasak olduğundan araç polis tarafından otoparka çekilir. Otopark ve çekici ücretleri araç sahibi tarafından ödenir. Bunun yanında trafik sigortanızın olmaması durumunda karşı tarafta oluşacak her türlü maddi ve beden hasarının karşılanması da yine araç sahibinin sorumluluğundadır. Zorunlu trafik sigortanızı yaptırarak, oluşabilecek tüm bu zararlardan kurtulabilirsiniz.